גזים לרופאי שיניים

חמצן דו חנקני – הינו גז הצחוק הידוע בטיפול ברפואת השיניים אצל ילדים. גז זה הינו סם הרגעה, מתכונותיו הידועות הינה השריית אופטימיות והרגעה וכמו כן משמש גם לצורך הרדמה כללית בחדר ניתוח וטיפולי שיניים.

גזים רפואיים כמו גז הצחוק בשימוש ברפואה משנת 1868 לערך. יתרונו של גז זה על פני פתרונות הרדמה אחרים שהוא ניתן לשאיפה ממסכה, מרגיע מיד את הכאב ומתנדף במהירות ממחזור הדם בניגוד למורפיום לדוגמה.

על כן, גזים לרופאי שיניים ידועים בעיקר כגז הצחוק המוכר ומסייעים לטיפולי שיניים אצל ילדים קטנים.

אזהרה – למרות שגז זה הוא בטוח לשימוש רפואי – הוא סם מסוכן מאוד שניתן רק בפיקוח רפואי. הסכנה בצריכה של כמויות גדולות הינה גרימת נזק למוח ומוות.

אגב, הוספת גז צחוק במנועי מכוניות ואופנועים (מערכת NOS Nitro Oxygen) משפרת את הבעירה למספר שניות ומעלה את התפוקה כפי שרואים בסרטי מהיר ועצבני…

גזים תעשייתיים רפואיים – הינם גזים המסופקים במכלים דחוסים לשימוש רפואי כמו: חמצן, חמצן 93%, חנקן למכשור רפואי, אויר דחוס נשימתי, אוויר דחוס למכשור רפואי, נייטרוס אוקסיד, ניטריק אוקסיד, פחמן דו חמצני, תערובת חמצן / נייטרוס אוקסיד, תערובת חמצן / הליום. אנו מבצעים בדיקות, בקרה ואישור למערכות גזים תעשייתיים רפואיים.

חמצן רפואי – אספקת חמצן רפואי חיונית ברפואה ללוקים מתפקוד ריאות ירוד, הנשמה, טראומה, עזרה ראשונה וכד’. ריכוז החמצן באוויר הינו כ-21% ומספיק לתפקודי לב ריאה של אדם בריא. אדם הסובל מבעיית תפקוד ריאה לקוי יידרש לריכוז גבוה יותר של חמצן בדם על מנת לאזן את רמות הגזים בדם. אספקת חמצן רפואי יכולה להיעשות במספר דרכים: מחולל חמצן המחובר לרשת החשמל, מיכל חמצן או מחולל חמצן נייד מסוג אוקסיגרין ללא בלון חמצן המאפשר ניידות לחולה.

חמצן נוזלי רפואי – זהו אותו החמצן במצב צבירה נוזלי, הוא טהור ומאפשר להעלות את רמת החמצן הרווי בדם בצורה מהירה יותר. יתרון נוסף הוא המשקל הנמוך והניידות כמו מחולל החמצן הנייד בניגוד לבלון חמצן. החיסרון שהינו יקר יחסית ויש צורך בשירות מילוי.

מאחר וחמצן נוזלי רפואי יקר יותר, יקבלו אותו חולים בסיוע קופות החולים אשר נדרשים למחולל חמצן מעל 10 ליטר לדקה, חולי ריאות כרונית, חולי סיסטיק פיברוזיס, חולי אי ספיקת לב קשה או חולים עם גרורות בריאות.